Sdílet: 

Areál Monínec

Monínec 7, Sedlec-Prčice, 257 91
Ubytování
3 fotky
Zobrazit galerii
hotel, wellness, venkovní bazén, sauna, vířivka, přírodní koupaliště, aktivity park, celoroční areál, bikepark, family trail, lanová dráha,cyklovýlety,turistika
O nás: 

Jsme tady, abychom se o vás postarali a vy abyste si užili parádní dovolenou! Můžete se u nás ubytovat, najíst se, sportovat od rána do večera, ale také si dopřát zasloužený odpočinek. A to po celý rok. Najdete nás na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Monínec leží v srdci České Sibiře obklopen úchvatnou přírodou Českého Meránu. Areál nabízí několik možností ubytování. Tříhvězdičkový Hotel Monínec*** s wellness centrem, novou budovu Javorka, penzion Čertovka s přátelskými cenami pro nízkorozpočtové cestování, nebo apartmány, které je možné využít v zimě i v létě. Snídaně, obědy i večeře zajišťuje vyhlášená restaurace přímo v hotelu, pro občerstvení během lyžování určitě využijete i samoobslužnou restauraci alpského typu M2 na úpatí sjezdovky. V létě návštěvníci areálu ocení hlavně velké množství cyklotras v okolí, ale také zábavné atrakce přímo v areálu. Mezi ně patří například bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky, děti i ženy. Přímo v areálu se můžete zabavit v Aktivity parku Monínec, na atrakcích jako je vodní maxiskluzavka, obří kuličková dráha, trampolíny, tubing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a další. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník a k letnímu osvěžení je možné využít také venkovní bazén u Hotelu Monínec. Rodiny s dětmi také ocení moderní dětské hřiště, které se nachází u Hotelu Monínec. Mnoho návštěvníků k nám jezdí také za golfem, který si vychutnávají na nedalekém hřišti Čertovo Břemeno.

Náš příběh: 

Areál letos vstupuje již do své 26. sezóny. Jak vypadaly jeho začátky? Všechno paradoxně odstartoval fotografický workshop! Aby si rodina Krejčových splnila svůj sen v podobě vytvoření celoročního areálu ve středních Čechách, musela se nejdříve domluvit s 13 vlastníky místních pozemků. Nakonec se to povedlo. Poté obešla všechny domácí banky, které podobné projekty podporovaly. Avšak bez úspěchu. Vždy prošli do druhého až třetího vyřazovacího kola, ale se slabým kapitálem rodinné firmy a nízkým ručením pohořeli. Marnou snahu Krejčových sledoval, většinou z barové stoličky, jejich dobrý kamarád Oleg Homola. Tento známý fotograf měl tehdy na Moníci druhý domov. Nakonec to byl on, kdo v celé věci sehrál klíčovou roli. Seznámil totiž Krejčovi s rodinou podnikatele Marcela Sourala. Jak k tomu došlo? „Pořádal jsem kdysi fotoworkshopy Ženský akt. To chodilo třicet chlápků s fotokanony. Pak jsem zkusil inovovat na akt mužský. Myslel jsem, že přijde třicet žen s fotokanony. Přišlo třicet švitořících chlapíků většinou bez fotoaparátů. Výjimkou byly tři mladé ženy ověnčené nejluxusnější fototechnikou. Neznal jsem je. Přišly spolu, zaostřovaly nahé tělo chlapce a tvářily se jako když jim jde fakt jen o umění. Jedna z nich se představila jako Veronika Souralová. Poprosila mě, jestli bych jí nepomohl s fotkami mravenců. Ale i mravenci se dají nafotit umělecky. A tím začal příběh Monínce. Seznámil jsem se totiž i s jejím mužem, kterým nebyl nikdo jiný než generální ředitel společnosti Trigema. Jak už je nejspíš zřejmé všechno klaplo a vzniklo nové spojení mezi Trigemou a Areálem Monínec.

Monínec 7
Sedlec-Prčice
257 91
Kontaktujte nás